سه شنبه 28 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 2019 مارس 19
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 87300
تاریخ انتشار : 24 آبان 1394 11:3
تعداد بازدید : 3984

برگزاری اولین دوره جشنواره «کتاب مجازی» با داوری مردم

دبیر هفته کتاب از برگزاری اولین دوره جشنواره «کتاب مجازی» با داوری مردم در بیست و سومین دوره این مناسبت خبر داد
مجید غلامی جلیسه دبیر بیست و سومین دوره هفته کتاب در گفتگو با خبرگزاري مهر، از برگزاری اولین دوره جشنواره «کتاب مجازی» از سوی ستاد هفته کتاب در این دوره خبر داد و گفت: جشنواره شامل بخش های مختلف است و هدف از آن هم مشارکت دادن بیشتر مردم در برنامه های ترویجی کتابخوانی است.
جلیسه بخش های مختلف جشنواره «کتاب مجازی» را به این شرح نام برد: کتابخانه های آنلاین، کتابفروشی های آنلاین، فروشگاه های اینترنتی کتاب، فروشگاه های صوتی کتاب، وبسایت های اختصاصی ناشران، شبکه های اجتماعی با موضوع کتاب، سایت های ترویج کتابخوانی و اپلیکیشن های تلفن همراه با موضوع کتاب.
وی افزود: در واقع در «کتاب مجازی» بهترین ها در هر یک از این شاخه ها توسط مردم و با مکانیسمی که طراحی شده است، انتخاب می شوند و طی مراسمی در آخرین روز هفته کتاب (اول آذر) جوایزی به منتخبین اهدا می شود.
به گفته دبیر بیست و سومین دوره هفته کتاب، تمامی سایت های مربوط به بخش های مذکور در سایتی به نشانی ketabmajazi.ir ثبت نام می کنند و سپس مردم با مراجعه به سایت، نسبت به رای دهی به وبسایت های ثبت نام شده، اقدام می کنند. بدیهی است هر هر بخش، وبسایتی که بالاترین رای را به دست آورده باشد، به عنوان بهترین وبسایت آن بخش در جشنواره «کتاب و تکنولوژی» معرفی می شود.
مدیرعامل خانه کتاب گفت: در مراسم اختتامیه، به برگزیدگان هر یک از بخش های هفتگانه جشنواره «کتاب مجازی» جوایزی ارزنده به رسم یادبود اهدا خواهد شد و از حائزین رتبه های دوم و سوم تجلیل هم به عمل می آید.

منبع: خبرگزاري مهرجستجو در فروشگاه :